День святкування: 21 липня (8 липня за старим стилем).

Казанська чудотворна ікона Божої Матері, яка називається Височиновською, знаходилася в Михайло-Архангельській церкві чоловічого монастиря поблизу міста Змієва Харківської губернії. Свята ікона з'явилася в ХVІІІ столітті лісовому сторожу в сосновому борі на березі річки Мжі. Сторож побачив ікону, що стояла на болотній купині, від якої виходило світле проміння. Коли він узяв ікону, з-під купини заструмило джерело чистої води. Сторож забрав образ додому, де жив із дружиною, десятирічним сином і хворим батьком, який був сліпий і майже весь час лежав на печі, пересуватися ж він міг лише за допомогою милиць.

Одного разу, коли в сторожці були батько сторожа зі своїм онуком, хлопчик побачив, що від ікони походить яскраве світло. Хлопчик злякався і сказав дідові, що лежав на грубці, що в кутку щось горить. Старий насилу зліз із печі й підійшов до рогу, де стояла свята ікона. Раптом очі його прозріли, і він побачив Казанську ікону Богородиці. Потім він побачив і інші навколишні предмети і, відчувши себе цілком здоровим, відкинув милиці і зі сльозами став дякувати Божій Матері за дивне диво.

Вибираючи подарунок для хрещеника або хрещениці, насамперед пам'ятайте про те, що найкращим даром для нього стане ваша турбота про душу того, чиїм сприймачем ви стаєте.

Існують перевірені часом церковні традиції: здавна хрещені матір та отець у день святого хрещення були дарувальниками трьох необхідних атрибутів цього обряду: натільного хреста, хрестильного одягу та ікони із зображенням святого, іменем якого називається хрещеник. Натільний хрест може бути з будь-якого металу. Якщо він куплений над церкві, його потрібно освятити. У разі, коли хреститься немовля або маленька дитина, подбайте про те, щоб хрестик був легким, а мотузочка – не довгою. Якщо хреститься доросла людина, то на додаток до хрестика можна подарувати медальйон із зображенням Богоматері або Спасителя.

Казанская чудотворная икона, именуемая Высочиновской, 
Находилась в Михаило-Архангельской церкви, близ города Змиева, 
Икона явилась в XVIII веке, леснику, на берегу речки Мжи: 
Она стояла на болотной кочке, от нее исходили светлые лучи; 

Сторож взял икону, чтобы поставить ее в сторожке,
Вдруг источник чистой воды заструился из-под кочки, 
Однажды в сторожке находился десятилетний сын и его дед, 
Который был слепой. От иконы исходил яркий свет!

Православний календар

   

Please publish modules in offcanvas position.