Що подарувати хрещенику?

Вибираючи подарунок для хрещеника або хрещениці, насамперед пам'ятайте про те, що найкращим даром для нього стане ваша турбота про душу того, чиїм сприймачем ви стаєте.

Існують перевірені часом церковні традиції: здавна хрещені матір та отець у день святого хрещення були дарувальниками трьох необхідних атрибутів цього обряду: натільного хреста, хрестильного одягу та ікони із зображенням святого, іменем якого називається хрещеник. Натільний хрест може бути з будь-якого металу. Якщо він куплений над церкві, його потрібно освятити. У разі, коли хреститься немовля або маленька дитина, подбайте про те, щоб хрестик був легким, а мотузочка – не довгою. Якщо хреститься доросла людина, то на додаток до хрестика можна подарувати медальйон із зображенням Богоматері або Спасителя.

У старі часи замість хрестильного одягу хрещена мати приносила до церкви так звану «різку» («крижму») - білосніжну тканину, що символізує абсолютну чистоту і безгріховність, в стані яких знаходиться людина, яка сприймається від святої купелі. Цю тканину слід зберігати до кінця життя. Такою тканиною може бути біла пелюшка, рушник або куплений у магазині спеціальний хрестильний набір. Унікальним, душевним подарунком може стати хрестильний одяг, зшитий і прикрашений вишивкою або мереживом руками найхреснішою чи кимось із близьких новохрещуваних людей.

Ще одним із традиційних подарунків була і залишається мірна (ростова, рідна) ікона. Мірна ікона – ікона однойменної дитини святого на дошці розміром на зріст новонародженого. Така ікона зазвичай пишеться на замовлення не менше місяця, тому потрібно подбати про неї наперед. Якщо хреститься дорослий – можна подарувати йому звичайну ікону із зображенням його святого. Мірну ікону зазвичай мають біля ліжка – щоб людина могла засинати і прокидатися, духовно спілкуючись зі своїм святим покровителем. Добре подарувати книгу з описом житія того святого, чиїм іменем названий хрещеник чи хрещениця. Прекрасним подарунком будуть, звісно, ​​Біблія та інші книги духовного змісту – наприклад, дитячий молитвослів (якщо хреститься дитина). Окрім цих канонічних дарів, звичайно, можна подарувати ще щось: дітям зазвичай дарують іграшки, чудовим подарунком для дорослого хрещеного може стати подорож у паломництво по святих місцях.

І все-таки, немає нічого ціннішого і водночас не має жодної ціни, ніж заступницька молитва хрещених, яка, як відомо, здатна і «з дна моря підняти», і «відмолити будь-який гріх».

Православний календар

   

Please publish modules in offcanvas position.